دکتر ایمان عمرانی – دندانپزشک در کرج

  • info@imanomrani.com
  • 09354100639

طراحی لبخند

دندانپزشک

طراحی لبخند

۶۰ درصد از زیبایی چهره هر فرد، به دندان های او ارتباط دارد. به همین دلیل است که زیبایی دندان ها و طراحی لبخند، یکی از مهمترین فعالیت های دندانپزشکی زیبایی است. اما طراحی لبخند دقیقا به چه معنا است و بر چه اساسی انجام می شود؟ چطور می توان از نتیجه آن مطمئن بود؟ هزینه طراحی لبخند چقدر است؟

طراحی لبخند

تناسب یکی از مهمترین معیارهای زیبایی در چهره هر فرد است. تناسب میان اندازه چشم، بینی، دهان، گونه ها، لب و البته دندان ها. در فرآیند طراحی لبخند، برای ایجاد تناسب بین چهره و فرم دندان ها، شکل و نحوه قرارگیری لثه و دندان اصلاح می شود. البته طراحی لبخند نه فقط بر روی دندان ها بلکه در فرم لب و دهان نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

هزینه طراحی لبخند

امروزه از روش های متفاوتی برای طراحی لبخند استفاده می کنند. روش های مانند تراش لمینت، لمینت بدون تراش (لومینیرز)، روکش های دندانی، روکش های کریستالی، ارتودنسی جراحی لثه و فک و… . هرکدام از این روش ها مزیت های خاص خود را دارند و باید با توجه به نیاز بیمار، شرایط دندان ها و البته هزینه مورد نیاز برای طراحی لبخند انتخاب شوند. دقیقا انتخاب فرآیند مناسب برای زیباسازی دندان ها، همان مرحله ای است که دانش مراجعین و البته انصاف دندانپزشک نیاز دارد. در واقع این مرحله، هزینه طراحی لبخند را تعیین می کند.

فرآیند طراحی لبخند

یکی از بهترین راه ها برای شروع فرآیند طراحی لبخند، مصاحبه است. اینکه فرد کدام ویژگی از دندان های خود را دوست دارد؟! و از کدام ویژگی ناراضی است؟! بعد از این مرحله با توجه به اندازه لب، دهان و دیگر اندازه چهره، اندازه مناسب دندان ها مشخص می شود. به طور کلی دندان های بزرگ، زیبایی لبخند و دندان های فرد را بیشتر می کنند، اما باید اندازه دندان ها با دیگر اجزا متناسب باشد. حتما افرادی را دیده اید که دندان هایشان را بیش از حد بزرگ کرده اند و تناسب چهره خود را از بین برده اند.

رنگ دندان نیز یکی از شاخصه های مهم زیبایی دندان است که باید با توجه به علاقه فرد و البته رنگ پوست و … انتخاب شود.

پس از مشخص شدن رنگ و اندازه دندان ها، دندانپزشک روش های مناسب برای رسیدن به لبخندی زیبا را مشخص می کند. گاهی ممکن است برای زیبا سازی دندان ها، به چند جلسه درمان نیاز داشته باشیم.

طراحی لبخند درد دارد؟

درد در فرآیند زیباسازی، به شرایط دندان ها بستگی دارد. گاهی نیاز است که پیش از دندانپزشکی زیبایی، فرآیند های دندانپزشکی ترمیمی انجام شود (مقاله دندانپزشکی زیبایی را بخوانید) که در این صورت ممکن است بعضی از فعالیت ها با درد همراه باشد. البته این درد با بی حسی ها موضعی یا در صورت نیاز، بیهوشی کامل، کنترل می شود.

 

امیدوارم که پاسخ سوال خود را در این مقاله پیدا کرده باشید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید حتما برای مشاوره رایگان با من تماس بگیرید.

آدرس دندانپزشکی کرج : محمدشهر، همایون ویلا، روبروی تالار باغ سیب، ساختمان جهان نما، طبقه دو، واحد یک

تلفن: ۰۹۳۵۴۱۰۰۶۳۹ – ۰۹۳۵۴۱۰۰۷۲۸ – ۰۲۶۳۶۳۳۳۳۶۴ – ۰۲۶۳۶۳۳۳۳۶۵

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید