دکتر ایمان عمرانی – دندانپزشک در کرج

  • info@imanomrani.com
  • 09354100639

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

اگر تا به حال دندانتان شکسته است یا ناچار به کشیدن آن شده اید، حتما نام ایمپلنت را شنیده اید. اما واقعا ایمپلنت چیست؟ چرا در بعضی از موارد ایمپلنت ضروری است؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ مدت زمان و مراحل ایمپلنت چگونه است؟ کاشت دندان بدون ایمپلنت ممکن است؟ قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟ و …

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت بهترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. در این روش یک پایه به شکل میله ای باریک در لثه و استخوان فک به عنوان پایه دندان، کار گذاشته می شود. جنس این پایه، تیتانیوم خالص است. چرا که بهترین سازگاری را با بدن دارد.

چرا در بعضی از موارد ایمپلنت دندان ضروری است؟

خوب یکی از شایع ترین دلایل استفاده از ایمپلنت، زیبایی (مقاله دندانپزشکی زیبایی را بخوانید) است. به خصوص وقتی که دندان ها پیشین از بین رفته باشند. اما همیشه هم این طور نیست. تصور کنید یکی از دندان های آسیای خود را از دست داده اید و به دلیل مشخص نبودن جای خالی دندان، فرآیند ایمپلنت را انجام نداده اید. در این صورت دندان های شما دبه دلیل وجود جای خالی، کم کم حرکت می کنند و از هم فاصله می گیرند. این فاصله علاوه بر از بین بردن زیبایی لبخند، به محل مناسبی برای تجمع باقی مانده غذا و عفونت تبدیل می شود و تبعات بعدی را به همراه می آورد. در واقع ایمپلنت علاوه بر زیبایی دندان فرد، بر روی سلامت دندان ها نیز تاثیرگذار است.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

فرآیند ایمپلنت با جراحی همراه است اما با استفاده از بی حسی موضعی، بیمار دردی را احساس نمی کند. البته در بعضی از موارد ممکن است شرایط به گونه ای پیش برود که عصب های فک و لثه کمی تحریک شوند. در این شرایط نیز با تجدید بی حسی، درد به طور کامل برطرف می شود. اما اگر از آن بیمارهایی هستید که در زمان فرآیند درمان، به شدت دچار استرس می شوید، بد نیست از آرامش بخش های ضعیف استفاده کنید.

مدت زمان و مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

اگر شرایط انجام ایمپلنت فوری وجود داشته باشد، فرآیند کشیدن و جایگذاری ایمپلنت در یک جلسه و کمتر از ۱ ساعت انجام می شود. اما در بعضی از شرایط ممکن است امکان انجام ایمپلنت فوری وجود نداشته باشد که در این صورت، بیمار برای بازسازی فک، به حداقل دو ماه استراحت نیاز دارد.

فرآیند ایمپلنت به این گونه است که ابتدا با برش لثه و ایجاد حفره در فک، محلی برای جاگذاری پایه ایجاد می شود. پس از قراردادن پایه دیگر اتصالات نیز به این پایه وصل می شوند.

کاشت دندان بدون ایمپلنت ممکن است؟

در برخی از موارد که امکان استفاده از ایمپلنت وجود ندارد، می توان از روش های کاشت دندان  بدون ایمپلنت، مانند بریج یا پل دندان استفاده کرد. البته این روش ها نیز شرایط خاص خود را دارند. به طور مثال در استفاده از روش بریج دندان، دندان های مجاور دندان افتاده، باید به طور کامل سالم باشند.

قیمت ایمپلنت چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان، بسیار متفاوت است. جالب است بدانید که حتی محل دندانپزشکی، تعداد پرسنل و دیگر شرایط کلینیک نیز در قیمت ایمپلنت موثر هستند. اگر برای مشاوره به کلینیک های دندان پزشکی مراجعه کرده باشید حتما نکاتی درباره ارتباط جنس ایمپلنت با قیمت ارائه شده برای خدمات ایمپلنت شنیده اید. اما واقعیت اینجاست که با استفاده از بهترین متریال ممکن و برنامه ریزی مناسب فرآیند ایمپلنت، می توان مناسب ترین روش و ارزان ترین قیمت را برای ایمپلنت دندان انتخاب کرد.

امیدوارم که پاسخ سوال خود را در این مقاله پیدا کرده باشید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید حتما برای مشاوره رایگان با من تماس بگیرید.

آدرس دندانپزشکی کرج : محمدشهر، همایون ویلا، روبروی تالار باغ سیب، ساختمان جهان نما، طبقه دو، واحد یک

تلفن: ۰۹۳۵۴۱۰۰۶۳۹ – ۰۹۳۵۴۱۰۰۷۲۸ – ۰۲۶۳۶۳۳۳۳۶۴ – ۰۲۶۳۶۳۳۳۳۶۵

دیدگاه در"ایمپلنت دندان"

  1. […] مقاله ایمپلنت دندان، به طور کلی با این روش درمانی آشنا شدیم. اما در این […]

  2. […] به کشیدن و یا جراحی دندان می‌کند. و شما مجور به انجام ایمپلنت دندان خود می‌شوید که نسبت به درمان ریشه دندان هزینه بر […]

دیدگاه خود را بنویسید