دکتر ایمان عمرانی – دندانپزشک در کرج

  • info@imanomrani.com
  • 09354100639

آیا بلیچینگ دندان مضر است؟

بلیچینگ دندان

آیا بلیچینگ دندان مضر است؟

امروزه همه دوست دارند دندان‎‌ها سفیدی داشته باشند.  و برای رسیدن به این هدف دست به دامان روش‌های مختلفی می‌شوند که یکی از این روش‌ها بلیچینگ نام دارد. بلیچینگ دندان روشی برای از بین بردن تیره‌گی و رنگ‌هایی که بر اثر خوردن مواد غذایی رنگ دار مانند چای ، قهوه، آلوچه و غیره بر روی دندان باقی می‌ماند است. این روش درمانی حتی زردی ارثی دندان و یا حتی سیاهی دندان در اثر کشیدن سیگار را از بین می‌برد.

روش‌های انجام  بلیچینگ

بلیچینگ به دو روش خانگی و توسط پزشک انجام می‌شود.

بلیچینگ دندان خانگی

استفاده از بلیچینگ خانگی به این صورت انجام می‌شود که شما ابتدا به دندانپزشک مراجعه می‌کنید تا قالب دندان‌های شما را بسازد سپس مواد مخصوص بلیچینگ را تهیه می‌کنید و با استفاده از قالب مواد را بروی دندانهایتان می‌گذارید . ۲۰ دقیقه صبر می‌کنید سپس دندان‌هایتان را با آب می‌شویید. توجه داشته باشید قبل از استفاده از مواد باید دندان‌هایتان را مسواک بزنید. اینکار را هرشب و یا هفته‌ای یکبار بسته به نوع موادی که استفاده می‌کنید تکرار به مدت یکماه تکرار کنید.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان توسط پزشک

بلیچینگ در مطب پزشک به دو روش بلیچینگ با لیزر و بدون لیزر تقسیم می‌شود.

در این دو روش تنها سرعت انجام کار متفاوت است و فرق چندانی در نتیجه کار ندارد. در روش  بلیچینگ توسط پزشک ابتدا با مواد محافظت کننده از لثه لثه شما را میپوشانند و سپس از مواد سفید کننده با مقدار زیاد روی دندان‌هایتان استفاده می‌کنند. و متناسب به نوع مواد آن را اعمال می‌کنند تا تاثیر خود را بگذارد.

روش بلیچینگ دندان در منزل نسبت به بلیچینگ دندان توسط پزشک زمانبر تر و سخت است و ممکن از پاسخ دلخواه ر ا به شما ندهد.

توجه داشته باشید که بلیچینگ دندان بر روی دندان‌های کامپوزیت شده و روکش جواب نمی‌دهد.

عوارض بلیچینگ چیست؟

تنها عارضه‌ای که بلیچینگ میتواند برای شما داشته باشد حساسیت دندانی است که طی یک الی دوهفته از بین می‌رود.

اگر قصد انجام بلیچینگ دندان‌های خود را دارید بدانید که قبل از انجام اینکار حتما با دندانپزشک مشاوره کنید و به صورت خودسرانه از دستگاهای موجود در بازار استفده نکنید. زیرا بلیچینگ یا هر عمل دیگری که روی دندان انجام می‌شود تخصص خاص خود را می‌طلبد.

 

برای گرفتن مشاوره از دکتر عمرانی می‌توانید با شماره مطب که در زیر صفحه درج شده تماس بگیرید.

 

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر عمرانی اینجا کلیک کنید

دیدگاه در"آیا بلیچینگ دندان مضر است؟"

  1. […] بسیار شدیدی را به همراه دارد. همچنین استفاده از روش بیلیچینگ باید به صلاحدید پزشک انجام شود چرا که استفاده از این […]

دیدگاه خود را بنویسید